bractwo kurkowe baner nowy

youtube-link

kalendarz imprez 2018

Dzisiaj
Wszystkie
10069
11148723

Łódź. Żegnamy brata prof. Witolda Łuczyńskiego

W wieku 84 lat  zmarł nasz brat prof. Witold Łuczyński. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 17 września br. o godz. 13.30 na cmentarzu Mania w Łodzi ul. Solec 11.

Szanowni Panowie Bracia!
 
Z wielkim smutkiem informuję, że w dniu 11 września 2013 r. zmarł w wieku 84 lat nasz brat prof. Witold Łuczyński. Śmierć nastąpiła w wyniku obrażeń doznanych w wypadku komunikacyjnym.

Brat Witold był współtwórcą reaktywowania naszego bractwa w roku 1994. Pełnił bardzo wiele ważnych funkcji w naszym stowarzyszeniu - aktualnie w Sądzie Brackim. Był zdobywcą wielu trofeów i tytułów brackich. Posiadał celne oko i strzeleckie doświadczenie. Aktualny I Wicekról ŁTSBK.Wspabniały człowiek, przyjaciel i kolega.
Brat Witold Łuczyński był długoletnim prezesem Instytutu Technologii Bezpieczeństwa „Moratex” w Łodzi, Stowarzyszenia Włókienników Polskich i wielu innych organizacji. Odznaczony wieloma odznaczeniami państwowymi i resortowymi  oraz brackimi; Krzyżem Rycerskim, Oficerskim i Komandorskim Orderu Zasługi,
Za zasługi zawodowe odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej m.in. Krzyżem Komandorskim z Gwaiazdą Orderu Odrodzenia Polski.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 17 września br. o godz. 13.30 na cmentarzu Mania w Łodzi ul. Solec 11.
 
Cześć Jego pamięci!
                                      Z brackim smutnym pozdrowieniem -
                                                                                                 Ignacy Ścibiorek
                                                                                                 Starszy  Bractwa